«…І на попелі проростуть квіти»

Мистецький проект сестер ГАЄВИХ Аліни і Каріни, українських художниць, засновниць бренду GA.EVA 

Мода. Мистецтво. 

Проект, що об’єднує в собі форму і сенс. Значення орнаменту на одязі посилене неймовірно тонкою каліграфією шрифта і написів. Художниці акцентують увагу на глибинних сенсах, що проростоють глибоким корінням в історію України, могутньої держави, інтерпретуючи її в сучасну дійсність країни.

Аліна Гаєва

В основі графічних робіт Аліни Гаєвої лежить переосмислення різноманітних технік вишивки української козацької старшини XVII - XVIII ст. Вишивка, що прикрашала одяг козацького військового та адміністративного керівного органу, побудована на матеріалах колекції Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського.

Каріна Гаєва

Колекція одягу Каріни Гаєвої межує з сучасною дійсністю і часами великих українських князівен початку ХІ ст. через переосмислення чоловічого воєнного одягу козацької старшини XVII - XVIII ст. Трансформація жіночих моделей верхнього одягу в декоративні жіночі накидки із застосуванням традиційних технік декорування тканини: вибійка та ручна вишивка.

Орнамент 

Візерунок зі своїм кодом, що є генетичним оберегом української нації. Це досить складна система, яку створено з різноманітних елементів, знаків та символів, що взаємодіють між собою та створюють цілісну енергетичну картину, яку зрозуміти сьогодні глибинно важко.

Як на найпростішій, так і на найскладнішій стадіях в розвитку орнаменту, український народ звертається до рідної природи, але не просто копіює навколишню дійсність, а опрацьовує, спрощує, стилізує і своїм умовним малюнком створює власний неповторний стиль.

Мода

Вибійка - стародавня українська технологія декорування тканини відома ще з Х-ХІ ст. Для цього використовували дерев'яну дошку, на гладкій поверхні якої вирізьблювали декоративні візерунки. Дерев'яну форму вкривали рідкою фарбою і притискали до тканини - на тканині залишався відбиток візерунків. Візерунки вибійки, що прикрашають одяг колекції дизайнерки «… І на попелі проростуть квіти» - це фрагменти графічних робіт художниці.

Каліграфія

Значення орнаменту на одязі посилене неймовірно тонкою каліграфією шрифта і написів.


Впровадження в дизайнерський одяг старовинних орнаментів вишивки, поєднання сучасного та минулого, чоловічого та жіночого з метою візуалізувати максимально органічно такий союз і є метою проєкту. 

ГАЄВІ Аліна і Каріна - є новою дійсністю та фундаментальним генетичним кодом сучасної України.


Проект створений під час бойових дій і повномасштабного вторгнення росії на територію України.