«…І на попелі проростуть квіти»

Мистецький проект сестер ГАЄВИХ Аліни і Каріни,
українських художниць, засновниць бренду GA.EVA  

Мода. Мистецтво.

 

Проект, що об’єднує в собі форму і сенс. Значення орнаменту на одязі посилене неймовірно тонкою каліграфією шрифта і написів. Художниці акцентують увагу на глибинних сенсах, що проростоють глибоким корінням в історію України, могутньої держави, інтерпретуючи її в сучасну дійсність країни. 


Аліна Гаєва

В основі графічних робіт Аліни Гаєвої лежить переосмислення різноманітних технік вишивки української козацької старшини XVII - XVIII ст. 

Вишивка, що прикрашала одяг козацького військового та адміністративного керівного органу, побудована на матеріалах колекції Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського.

Каріна Гаєва

Колекція одягу Каріни Гаєвої межує з сучасною дійсністю і часами великих українських князівен початку ХІ ст. через переосмислення чоловічого воєнного одягу козацької старшини XVII - XVIII ст.

 Трансформація жіночих моделей верхнього одягу в декоративні жіночі накидки із застосуванням традиційних технік декорування тканини: вибійка та ручна вишивка.


Орнамент


Орнамент - це візерунок зі своїм кодом, що є генетичним оберегом української нації. 

Це досить складна система, яку створено з різноманітних елементів, знаків та символів, що взаємодіють між собою та створюють цілісну енергетичну картину, яку зрозуміти сьогодні глибинно важко. 


Галерея орнаменту


Як на найпростішій, так і на найскладнішій стадіях в розвитку орнаменту, український народ звертається до рідної природи, але не просто копіює навколишню дійсність, а опрацьовує, спрощує, стилізує і своїм умовним малюнком створює власний неповторний стиль.

Мода

Вибійка - стародавня українська технологія декорування тканини відома ще з Х-ХІ ст. 

Для цього використовували дерев'яну дошку, на гладкій поверхні якої вирізьблювали декоративні візерунки


Галерея моди


Дерев'яну форму вкривали рідкою фарбою і притискали до тканини - на тканині залишався відбиток візерунків. Візерунки вибійки, що прикрашають одяг колекції дизайнерки «… І на попелі проростуть квіти» - це фрагменти графічних робіт художниці.


Значення орнаменту на одязі посилене неймовірно тонкою каліграфією шрифта і написів.


Впровадження в дизайнерський одяг старовинних орнаментів вишивки, поєднання сучасного та минулого, чоловічого та жіночого з метою візуалізувати максимально органічно такий союз і є метою проєкту.
 

Галерея процесу створення


ГАЄВІ Аліна і Каріна - є новою дійсністю та фундаментальним генетичним кодом сучасної України.Проект створений під час бойових дій і 

повномасштабного вторгнення 

росийської федерації на територію України.
 


Джерела:
Експонати колекції Чернігівського обласного музею імені Василя Тарнавського, які є у вільному доступі.

Характеристики Вишивка козацької старшини XVII-XVIII століть з колекції Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського. 

Автор – Віра Зайченко, 2015рік. Видавництво – Родовід, Мала серія української вишивки

Фото: Vadim Ghirda, Alex Lourie, Raphaël Lafargue, Alexey Furman, Max Levin.