Живописна робота

“Ошукані подібністю”

Київ - 2022

Застиглі в меланхолії фігури, як скульптури, які мить тому рухались, але щойно ми на них звернули увагу - вони стають нерухомими.


В притаманній художниці символістській манері ми бачимо частини фігур, що взаємодіють між собою. 

Через метафоричні образи можемо здогадатись, щоб досягнути цілі кожен персонаж змінився: будь то вічне кохання (червоний тюльпан біля жіночих ніг), чи приязність жаданої спільноти (птах, що прикриває своє обличчя людською маскою). 

Табуретка вже зустрічалась неодноразово в роботах художниці - це апелювання до радянського наративу, який є минулим її країни. Нав’язане минуле, яке ми як стару табуретку тягнемо в новий дім, нового життя. 


Чи варто це робити? Праворуч на картині, врівноважуючи динамічну композицію, розташувались бетонно-кришталеві нескінченні сходи, які ні звідки йдуть в нікуди і колесо життя. 

Ці два предмети очевидно символізують нескінченність руху, який був до нас і залишиться після нас. Орнаментальне тло втілене в графічній манері, як шпалери, що обумовлюють нескінченний, хиткий простір навколо фігур. 

Зображений орнамент - це фрагменти з кримськотатарської вишивки орьнек між другою половиною XV ст. до кінця XVIII ст.


“Вціліти не вийде, пошкодженість очевидна, боятись цієї трансформації не варто?”, - ось яке питання стоїть за цією роботою. 


Тут я веду роздуми на тему, а що ж таке “вціліти”, “пошкодженість”,.. тощо? Адже усвідомити істину нам не вдасться, тому варто діяти в певних умовах того, що відбувається і з тим, що ми маємо на цю секунду свого існування. 


Чи не є “пошкодженість” насправді “зростанням”, а термін “вціліти” ототожнюється з виходом із заціпеніння?  “Ошукані подібністю” - це про попередні події, які впливають на сьогоднішні вчинки. 


Бути ошуканим вкрай неприємно і цей присмак може дуже довго “не вивітрюватись” з нашої свідомості. 


Але саме неприємність показує нам наші пробіли. Гострий біль, що пронизує тіло - сигналізує про певну проблематику конкретного органа, і якщо ми не будемо звертати на нього увагу, все може закінчитись дуже сумно. 


Тож неприємні ситуації в які ми потрапляємо сигналізують нам про конкретні пробіли. Така собі діагностика свідомості і всього нематеріального, розуміння проблематики якої беззаперечно призводить до гармонійного щасливого життя. 


Втілюйте власні традиції у своєму гардеробі - купуйте одяг з колекції Familia 

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.